19 lipca 2017

Lola znowu radzi

Nareszcie nastała moda na spodnie nie biodrówki! O ile łatwiej się żyje kucając, nie martwiąc się, czy widać twoje cztery litery. Figura też lepiej wygląda. Bądź co bądź wydłużają nogi. Teraz zdecydowanie moda spodniowa sprzyja mojej figurze. Długość 7/8 jest wymarzona dla mnie, tzn. dla mnie jest to normalna długość. Nareszcie nie muszę skracać ani nosić pomaszczonych spodni!

Czytam książkę „Sposób na trudne dziecko” (nie spekuluje, że Klaudia jest trudnym dzieckiem). Polecał ją ktoś na forum dla nauczycieli. 

Wiedzy na temat wychowywanie nigdy dość.

Problem tkwi w tym, że kiedy w prawdziwym życiu mierzymy się z podobną sytuacją, zapominamy co i jak robić. Chociaż, praktyka czyni mistrza. 

Należy unikać sytuacji, które mogą prowadzić do złego zachowania dziecka, np. chodzić inną drogą, jeśli dziecko wymusza coś widząc sklep. Kiedy zauważamy, że brzdąc się niecierpliwi i może wybuchnąć z tego afera, trzeba odwrócić czymś jego uwagę, żeby nie doprowadzić go do ostateczności. Co najważniejsze, dużo chwalić, wzmacniać pozytywnie jego dobre zachowanie. Jesteśmy na ogół bardziej nastawieni na krytykę. Często nawet jak ktoś się postara, potrafimy wytknąć mu, że nie zrobił tego idealnie, czyli „po naszemu”. Sama często tak robię… Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to w sobie zmienić. Posuńmy się o jeszcze jeden krok i chwalmy też siebie! Bądźmy dumni ze swoich małych osiągnięć! Nie ganiajmy się, że tego nie zrobiliśmy, tamto wyszło nam źle. Myślę, że dużo więcej rzeczy codziennie robimy dobrze.

Może od dzisiaj chwalmy siebie i innych codziennie? Choć raz w ciągu dnia mówmy miłe rzeczy!

 Ps. Kiedyś przeczytałam także, żeby codziennie dowiadywać się czegoś nowego. Nie iść spać dopóki się czegoś nie nauczymy. Pewnemu chłopcu poradził tak jego tata. Codziennie pytał się go, czego dzisiaj się nauczył, a chłopiec opowiadał o tym z entuzjazmem. Tak mu to weszło w krew, że praktykował to także jako dorosły facet. Pomimo, że nikt go już nie sprawdzał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwuj przez e-mail